Podświetlana klawiatura A4Tech KL-126 BLACK – opinia i wrażenia

Page content

Pierwszy wpis w roku 2011 zacznę od opisu klawiatury A4Tech KL-126 BLACK , którą niedawno zakupiłem.

A4Tech KL-126 BLACK klawiatura

Wstęp

Poszukiwania klawiatury w moim przypadku trwały dosyć długo. Początkowo skłaniałem się ku klawiaturom w stylu Apple - jest to tak zwany układ wyspowy. Klawisze w charakterystyczny sposób wystają z klawiatury.

Jednakże po obejrzeniu klawiatury Razer Marauder zachorowałem na klawiaturę z podświetleniem. Niestety produkt Razera jest stanowczo za drogi (ponad 300 zł) zacząłem poszukiwania rozwiązania ekonomicznego. Tak oto znalazłem w sieci dwa produkty  A4Tech KL-126 BLACK oraz Tracer Exclusive Shine. Z tych dwóch firm wybrałem A4Tech bo miałem wcześniej do czynienia z produktami tej firmy a Tracer nie przemawia do mnie jakością.

Wygląd i układ klawiszy

Klawiatura posiada standardowy układ klawiszy. Po prawej stronie nad blokiem numerycznym posiada przycisk włączania i wyłączania podświetlenia. Z innych klawiszy, które posiada klawiatura to przycisk hibernacji nad klawiszem Escape (mógłby być zamieniony z klawiszem do podświetlenia - czasem w ferworze walki można niechcący zhibernować sobie komputer) oraz cztery klawisze multimedialne (następny utwór, poprzedni utwór,stop pause /play). Klawiatura jest dosyć niska ale nie powinien to być dla nikogo problem.

Podświetlenie

Podświetlenie ma ciekawy (oczywiście rzecz gustu) niebieski kolor. Nie jest zbyt krzykliwe i nie przeszkadza w używaniu klawiatury. Jedyny mankament do, którego mógłbym się przyczepić to jego nierównomierność.

Jakość i wykonanie

Wykonanie, jak na klawiaturę za około 60zł nie jest złe. Klawisze mają krótki skok - podobny do laptopowych klawiatur. Pisze się na niej przyjemnie i nie odnotowałem żadnych przykrych niespodzianek podczas jej użytkowania. Jedynie czasami lewy klawisz shift i spacja nie reagują na wciśnięcia (może wciskam za lekko) ale kolejne mocniejsze wciśnięcie już działa ok.

Podsumowanie

Podsumowując klawiatura warta jest swojej ceny i jestem z niej zadowolony.