Windows Server 2008 R2 – moje wrazenia po kilku dniach użytkowania

Windows Server 2008 R2

14.08.2009 Microsoft udostępnił wersję RTM (Release To Manufacturing ) systemu Windows Server 2008 R2 oraz Hyper-V Server 2008 R2.

Jako, iż jestem entuzjastą nowych technologii (nie tylko Microsoftu) ściągnąłem obraz iso o którym dowiedziałem się z portalu techit.pl.

Zrobiwszy backup aktualnego systemu, śmiało zainstalowałem nowy system na dysku. Instalacja przebiegła szybko i bezproblemowo. Większość sterowników do urządzeń została poprawnie rozpoznana, system zainstalował się na macierzy z chipsetem ICH9R. Jedyne urządzenia stwarzające problem (nierozpoznane) to kamerka Logitech Quickam E1000 do której nie ma po prostu jeszcze sterowników pod Windows 7 oraz bluetooth na usb.

Dla osób, które zainstalują Server 2008 R2 bardzo gorąco polecam stronę . Porady tam zawarte pomogą Wam przekształcić Server 2008 R2 w stację roboczą wyglądająco dokładnie jak jak Windows 7.

Jedyny problem, który aktualnie napotkałem w systemie to kulejące Hyper-V wraz z  grami, filmami, muzyką - szerzej opisane jest to w wątku na forum microsoftu.