Zmiana registratora domen = oszczedność!

Oszczędności

Zapewne osoby, które w codziennym życiu wiedzą co to domena (uwierzcie mi, że to pojęcie to czarna magia dla niektórych - ale nie ma co im się dziwić 😉 ) nie dowiedzą się niczego nowego. Jednakże osoby, nie mające doświadczenia czy obycia w świecie domen internetowych powinny dowiedzieć się czegoś nowego.

Jak sami wiece, żeby zarejestrować jakąś domenę musi ona być po pierwsze wolna (pomijamy przejmowanie uwolnionych od starych właścicieli domen) a po drugie musimy ją zarejestrować.

Firm rejestrujących domeny jest mnóstwo na całym świecie. W dzisiejszym wpisie skupię się na moim przypadku i moich wnioskach.

Otóż te kilka domen, które posiadam zarejestrowałem w http://nazwa.pl bo były w promocji. Niestety jak to jest ze wszystkim jeżeli nie przeczytamy dokładnie umowy to niestety później srogo cierpimy. Problem z nazwa.pl (i innymi wielkimi registratorami)jest taki, iż po okresie promocyjnym musimy za kolejny rok zapłacić normalną cenę czyli około 122 zł brutto. W tamtym roku nie miałem zbytnio czasu w okresie kwiecień - maj aby zająć się tą sprawą raz na zawsze (czyli po prostu znaleźć coś tańszego) ale w tym roku udało mi się.

Szukając tańszych firm rejestrujących i przedłużających domeny moją szczególną uwagę przykuły dwie firmy http://www.ovh.pl i http://www.masternet.pl swoim atrakcyjnym cennikiem.

Czytałem również opinie o tych firmach w Internecie i jedynym mankamentem, który znalazłem dotyczył ovh.pl - jest to niby opieszałe traktowanie klienta już po dokonaniu wpłaty - nie wiem na ile to stwierdzenie jest prawdziwe.

Osobiście wszystkie moje domeny zostały przeniesione do masternet i jestem z tego bardzo zadowolony. W skali roku na moich pięciu domenach w stosunku do nazwa.pl zaoszczędziłem około 200 zł brutto! Jest to niebagatelna kwota a pomyślcie ile można zaoszczędzić jeżeli przedłużacie rocznie więcej domen.