Wdrażanie Google Chrome w Active Directory

Page content

![Chrome Windows Logo][1]

Dosyć niedawno przeglądarka ze stajni Google - Chrome została uaktualniona o wersję Enterprise i szablony administracyjne oraz paczkę instalacyjną w formacie msi.

W dzisiejszym wpisie przedstawię wdrożenie Google Chrome w domenie Active Directory przy użyciu GPO wraz z szablonami administracyjnymi.

Wymagania wstępne:

  1. Kontroler domeny
  2. Klient
  3. Paczka msi Google Chrome do ściągnięcia http://www.google.com/chrome/eula.html?msi=true
  4. Pobranie szablonów administracyjnych http://dl.google.com/dl/edgedl/chrome/policy/policy_templates.zip

Środowisko wdrożeniowe w moim przypadku to dwie maszyny wirtualne. Kontroler domeny oparty na Windows Server 2008 R2 oraz klient podłączony do domeny - Windows 7 Enterprise.

Poziom funkcjonalny domeny i lasu to Windows Server 2008 R2. Na kontrolerze domeny zainstalowałem dodatkowo usługę DHCP a jej klientem jest Windows 7.

Wdrożenie

Aby ułatwić wszystkim ewentualne testy zrobiłem krótkiego videocasta gdzie wszystko powinno być widoczne czarnona białym.

Jak sami widzieliście proces ten nie różni się zbytnio od dystrybucji innego oprogramowania.

Odnośnie samego Google Chrome to polecam zapoznać się z dobrym dokumentem opisującym krok po kroku instalację Chrome http://www.google.com/support/a/bin/answer.py?hl=en&answer=187202.

Na sam koniec polecam odnośnik do buglisty Chromium Enterprise http://code.google.com/p/chromium/issues/list?can=2&q=Feature%3DEnterprise gdzie można zobaczyć aktualne problemy zgłaszane przez użytkowników oraz  zgłaszane zapotrzebowanie na nowe funkcje.

Czy chcielibyście abym przedstawił również proces wdrożenia Firefoxa?

W razie pytań zapraszam do komentarzy. [1]: /images/uploads/2011/01/chrome-windows-logo.webp