Share week czyli moje blogów czytanie

Page content

Blog

W dzisiejszym wpisie chciałbym podzielić się z Wami odnośnikami do blogów / stron, które czytam w wolnych chwilach. Nie mam ich za wiele (wolnych chwil) a poza tym wciąż nie przekonałem się do RSS-ów więc blogi odwiedzam raz / dwa razy w tygodniu. Odnośniki podzieliłem na kategorie aby łatwiej oddzielić blogi IT od rozrywkowych.

Zaczynajmy więc!

Blogi IT

http://wampir.mroczna-zaloga.org/ - blog Pawła Golenia o szeroko pojętym bezpieczeństwie.

http://www.w-files.pl/ - blog prowadzony przez kilka osób. Piszą w szczególności o technologiach Microsoft ale bardzo przypadł mi do gustu sposób pisania oraz oczywiście ciekawe tematy.

http://blogs.technet.com/b/mkedziora/- blog Mariusza Kędziory - pracownika Microsoftu. Mariusz jako Technical Evangelist opisuje technologie Microsoft zarówno dla osób mniej technicznych jak i IT Pro.

  • blog prowadzony przez polskiego MVP Grzegorza Tworka oraz nExoRa z w-files. Oficjalny polski blog Windows Server - ciekawostki, nowości, trudne tematy - tutaj na pewno się nie zanudzisz.

http://rozie.blox.pl/ - blog zawierający przede wszystkim dużą dawkę Linuxa.

http://robertmandziarz.wordpress.com/ - blog Roberta Mandziarza. Świetny technicznie blog - zawiera masę ciekawych i interesujących wpisów o tematyce około Microsoftowej.

VMware

https://inleo.pl/blog/- Maciek Lelusz porusza na blogu tematy wirtualizacji i sprzęcie w bardzo ciekawy i przystepny sposób. Poza tym Maciek ma świetne poczucie humoru - musicie sami to przeczytać.

http://vmwaremine.com/ - blog Artura Krzywdzińskiego posiadającego tytuł VCDX #77 i vExpert 2012. Artur opisuje bardzo ciekawe zagadnienia dotyczące VMware. Bardzo gorąco polecam tego bloga!

https://defaultreasoning.com/ - blog Marka Zdrojewskiego. Znajdziecie tam wiele ciekawych zagadnień dotyczących VMware, SRM i nie tylko.

http://psvmware.wordpress.com/- blog Grzegorza Kulikowskiego opisujący problemy i ich rozwiązania dotyczące oprogramowania VMware również przy użyciu Powershella.

WordPress i blogowanie

http://blogtimes.pl/- blog Krzysztofa Trynkiewicza poruszający tematy WordPress, optymalizacji, pozycjonowania i serwisach internetowych.

https://wpninja.pl/ - po prostu blog ninja wordpress. Ciekawe porady, sugestie i wszystko w przyjemnej i łatwo przyswajalnej formie.

Rozrywka

http://blog-skup-aut-bielsko.blogspot.de/ - blog handlarza aut. Ląduje w dziale rozrywka bo autor w bardzo humorystyczny sposób opisuje tajniki zawodu.

Inne

http://www.rzepkanapulsie.pl/ - blog Beaty Rzepki trenerki kariery o tematyce HR. Beata porusza bardzo ciekawe tematy i z jej bloga można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy z perspektywy osób zajmujących się rekrutacją.

http://contractorsdiary.blogspot.de/ - blog kontraktorki pracującej w UK.

http://www.jasiekbystrzonowski.pl/ - blog fotografa Jana Bystrzonowskiego . Jasiek jest świetnym fotografem - jego zdjęcia są przepiękne - musisz to zobaczyć!

A ty jakie blogi czytasz?

PS - blogi są w totalnie losowej kolejności 😉