Virtualstudy.pl

Virtual

Portal http://virtualstudy.pl jest inicjatywą redaktora naczelnego portalu polskiej społeczności Windows Server http://wss.pl/ Roberta Stuczyńskiego mającego pomoc w nauce do egzaminów Microsoft.

Informacja ze strony głównej portalu opisująca w jaki sposób powstał pomysł :

Było to kilka miesięcy temu wpadłem na pomysł by zorganizować wirtualne przygotowania do egzaminu firmy Microsoft. Był to egzamin 70-680 ? Windows 7, Configuring. Do eventu zapisało się około 50 osób. Spotykaliśmy się przez około tydzień za pomocą Microsoft Live Meeting. Plus wirtualnych spotkań był taki że mogli w nich uczestniczyć wszyscy niezależnie od tego jakie było jego miejsce zamieszkania. Uczestnicy łączyli się nawet spoza granic Polski.

Cała komunikacja grupy oraz zapisy odbywały się za pomocą platformy Events Live. Niestety platforma ta została zamknięta przez firmę Microsoft we wrześniu 2009. Postanowiliśmy stworzyć własną platformę, portal poświecony wirtualnemu studiowaniu.

Główne założenia to:

  • tworzenie wirtualnych spotkań na których społeczności i specjaliści chcą dzielić się wiedzą z innymi. Jeśli macie ochotę zorganizować jakieś spotkanie i potrzebujecie w tym pomocy dajcie znać, a my Wam pomożemy,
  • publikacja materiałów audio/wideo ze spotkań
  • publikacja materiałów audio/wideo które stworzyli nasi czytelnicy. Jeśli macie ochotę stworzyć takie treści to chętnie je opublikujemy.

Jak sami widzicie idea portalu  jest świetna - osoby, które posiadają wiedzę na dany temat lub jeżeli jej nie posiadają ale mają ochotę i czas przygotowują wybrany temat. W określonym przez harmonogram dniu prezentują zgromadzonym osobom swoją prezentację.

Osobiście w Virtual Study Group brałem już udział trzy razy. Pierwsze VSG dotyczyło egzaminu beta 71-680 z Windowsa 7, którego niestety nie zdałem (zabrakło mi 36 pkt), kolejne VSG to egzamin beta z Exchange 2010 71-622. W dniu wczorajszym zakończyło się kolejne VSG tym razem z egzaminów 71-685 i 71-686 - sam podchodzę do egzaminu 71-686 16.10.2009.

Podsumowując serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które mają ochotę poprowadzić sesję na Virtual Study Group oraz osoby, które chcą poznać jakąś technologię Microsoft a nie znają jej dobrze bądź dopiero będą miały z nią do czynienia.