Status update – 2013

Page content

Blog

Minęło już trochę czasu odkąd pisałem coś na blogu. Spowodowane było to przede wszystkim zmianą pracy (nie pracuje już w UPM - a szkoda bo była to póki co najlepsza moja praca) jak i miejscem zamieszkania.

Praca

Obecnie pracuję na stanowisku System Engineer Windows & VMware 3rd lvl w firmie outsorcingowej Serco w Europejskim Banku Centralnym we Frankfurcie.

Ze zmianą pracy połaczona była przeprowadzka za granicę. Sami możecie wyobrazić sobie jaki chaos panuje w mieszkaniu (zarówno nowym jak i starym) podczas przeprowadzek. Na chwile obecną mogę powiedzieć, że w domu już jest prawie wszystko zrobione i można znaleźć chwilę dla siebie.

Co robię w pracy?Jak sama nazwa stanowiska wskazuje - zajmuję się (podobnie jak w UPM) serwerami VMware i Windows. Nastąpiła jednak zmiana bo awansowałem na trzeci poziom wsparcia.

Dodatkowo jestem w projekcie migracji datacenter do nowej lokalizacji ECB http://www.ecb.eu/ecb/premises/html/index.en.htmlco samo w sobie jest ekscytujące - świetna zabawa i dużo nauki gwarantowane.

Plany na przyszłość

Przede wszystkim więcej pisać, będą wpisy po angielsku, oraz powrót do nauki (upgrade do VCP5, nauka Windows Server 2012).