Blog

Minęło już trochę czasu odkąd pisałem coś na blogu. Spowodowane było to przede wszystkim zmianą pracy (nie pracuje już w UPM – a szkoda bo była to póki co najlepsza moja praca) jak i miejscem zamieszkania.

Praca

Obecnie pracuję na stanowisku System Engineer Windows & VMware 3rd lvl w firmie outsorcingowej Serco w Europejskim Banku Centralnym we Frankfurcie.

Ze zmianą pracy połaczona była przeprowadzka za granicę. Sami możecie wyobrazić sobie jaki chaos panuje w mieszkaniu (zarówno nowym jak i starym) podczas przeprowadzek. Na chwile obecną mogę powiedzieć, że w domu już jest prawie wszystko zrobione i można znaleźć chwilę dla siebie.

Co robię w pracy?Jak sama nazwa stanowiska wskazuje – zajmuję się (podobnie jak w UPM) serwerami VMware i Windows. Nastąpiła jednak zmiana bo awansowałem na trzeci poziom wsparcia.
Dodatkowo jestem w projekcie migracji datacenter do nowej lokalizacji ECB http://www.ecb.eu/ecb/premises/html/index.en.html co samo w sobie jest ekscytujące – świetna zabawa i dużo nauki gwarantowane.

Plany na przyszłość

Przede wszystkim więcej pisać, będą wpisy po angielsku, oraz powrót do nauki (upgrade do VCP5, nauka Windows Server 2012).

Social Media

Wojciech Marusiak

Cloud Solution Architect at Microsoft
I am an innovative and experienced IT professional with over 13 years in the IT industry.

My experience and skills have been proven by leading vendor certifications like AWS, Alibaba Cloud, VMware, and Microsoft. I contribute to the IT community and I received VMware vExpert 2014 - 2019, vExpert Pro and VMware vExpert NSX 2017 Award.

My blog wojcieh.net - was voted #76 in Top vBlog 2018 contest!

Do what you love, and you’ll never work another day in your life.
Wojciech Marusiak
Social Media