Niesluszna oplata egzaminacyjna za egzamin Prometric

Witam,

wpis ten jest z kategorii informujących. Zdając egzamin w ośrodku egzaminacyjnym certfyikowanym przez Prometric po zamówieniu i opłacie egzaminu przez stronę www bądź telefonicznie ośrodek egzaminacyjny nie ma prawa pobierać opłaty za egzamin.

Jedyną opłatę za tak zarezerwowany egzamin jaką może pobrać ośrodek egzaminacyjny to wysokość podatku Vat z egzaminu.

Inaczej ma się kwestia w przypadku rezerwowania egzaminu poprzez ośrodek. W tym przypadku ośrodki naliczają sobie opłatę manipulacyjną ? czy jakkolwiek to sobie nazywają na paragonie / fakturze Vat.

Wpis powstał ponieważ opisana praktyka pobierania opłat za egzaminy przy rejestracji wykonanej samodzielnie przez stronę prometrica jest nagminna w całej Polsce. Osobiście doświadczyłem tego w rzeszowskim ośrodku egzaminacyjnym OPTeam.

Bardzo ważne jest zachowanie faktury Vat i paragonu ponieważ będa one potrzebne do późniejszego przesłania do Prometrica. Swoje problemy z darmowym zdaniem egzaminu opisać należy na maila pro.GlobalCandidateServices@prometric.com.

Oto odpowiedź jaka otrzymałem:

Thank you for your email.

According to the agreement Prometric has with all the centers they are not allow to charge extra fee for an exam. They are allowed to charge VAT.

If this is not the case you will have to scan the receipt and emailed it to us. We will forward it to the Channel Managers for further investigation.

Without a physical proof of the extra charge we won?t be able to do anything.

We hope to have provided enough information.

W odpowiedzi załączyłem skan opłat i czekałem na odpowiedź. Po około miesiącu dostałem maila z ośrodka OPTeam w którym zostałem poproszony o odebranie opłat.

Jednym słowem WARTO!

Jeżeli więcej osób będzie zgłaszało takie praktyki to może w niedalekiej przyszłości unikniemy tego typu zachowań.