Jak powinno się tworzyć profesjonalne CV

Page content

Logo Interviewme

Dawno dawno temu…

Był sobie post w którym opisałem swoje doświadczenia na temat tworzenia CV na zamówienie Profesjonalne CV na zamówienie – czy warto?. Od tamtego czasu moje CV zmieniało się kilkukrotnie a to ze względu na dodanie umiejętności czy certyfikatów jak również i ze względów estetycznych. Jeżeli czytasz ten wpis to na pewno znalazłeś się tutaj szukając opinii o tworzeniu CV na zamówienie przez wyspecjalizowane firmy.

I stała się jasność dzięki interviewme.pl

Pod koniec 2014 roku dostałem wiadomość od założyciela interviewme.pl w sprawie współpracy ze mną. Współpraca ta miała polegać na tym, że eksperci z interviewme.pl utworzą ze mną CV i list motywacyjny a ja w zamian za tą usługę opiszę niezależnie od finalnego wyniku proces tworzenia CV. Byłem w zasadzie zadowolony z aktualnego CV i nie planowałem żadnych zmian, jednak odpisałem do Pana Piotra i przystałem na jego propozycję.

Rozmowa wstępna

Z racji tego, że mieszkam i pracuję za granicą Pan Piotr Sosnowski z którym współpracowałem przy tworzeniu nie mogłem spotkać się osobiście i dlatego korzystaliśmy z komunikatora Skype. Podczas pierwszej rozmowy przedstawiłem się i opisałem swoją aktualną pracę. Przed samą rozmową wysłałem oczywiście swoje aktualne CV do Pana Piotra tak aby miał on szansę przeczytać o moim aktualnym doświadczeniu.

Podczas pierwszej rozmowy został przeprowadzony ze mną wywiad odnośnie mojej aktualnej pracy oraz poprzednich. Pytania zadawane od razu sugerowały, że jest specjalistą w swojej dziedzinie. Co prawda nie migrował data center jak ja czy nie zna detali dotyczących mechanizmu High Availability w VMware ale wyeksponował najważniejsze osiągnięcia i umiejętności, tak aby CV było atrakcyjne.

Poza standardowymi pytaniami odnośnie CV rozmawialiśmy jeszcze o mojej przyszłości, kim chciał bym zostać w przyszłości. Nie była to ot taka sobie rozmowa “po próżnicy” lecz również część przygotowująca do napisania sekcji “Cele Zawodowe”.

Budowanie CV

Proces budowania CV nie jest procesem prostym i niestety interviewme nie zrobi za Ciebie wszystkiego. Musisz nastawić się na to, że aby otrzymać dobre CV z którego będziesz zadowolony / zadowolona będziesz musiał włożyć w CV trochę pracy. Piszę to ze swojego punktu widzenia - jako specjalisty z branży IT. Być może jeżeli jesteś na początku kariery czy masz mniej złożone obowiązki niż ja to proces tworzenia będzie trwał krócej i będzie prostszy.

Mimo wszystko licz na to, że zespół interviewme ma ogromną wiedzę i na pewno pomogą Ci zrobić wymarzone CV czy list motywacyjny.

Zanim otrzymałem swoje CV minęło 2 lub 3 iteracje i wymiany e-maili. Pan Piotr bardzo pomagał mi przekształcić czasami dziwacznie brzmiące zdania czy stwierdzenia na zrozumiały język. Gdy nie wiedziałem jak napisać jakieś zdanie po prostu w kilku słowach pisałem co chciałbym uzyskać poprzez daną sentencję a Pan Piotr w magiczny sposób to pisał.

Interfejs użytkownika

Już sama strona zachęca swoją przejrzystością i lekkością do skorzystania z usług interviewme. Działa bardzo szybko i wygląda naprawdę schludnie. W moim przypadku od razu przypadła mi do gustu. Zresztą jak sami wiecie - jak Cię widzą, tak cię piszą 🙂

Interfejs podzielony jest na kilka kilka sekcji w których wprowadzamy informacje o sobie. Interfejs działa bardzo szybko i jest naprawdę intuicyjny i korzysta się z niego bardzo przyjemnie.

CV

Na wstępie zacznę od tego, że mamy do wyboru ponad trzydzieści wersji kolorystycznych CV i ponad dwadzieścia wzorów listów motywacyjnych. Wszystkie szablony wyglądają schludnie i bardzo profesjonalnie. Poza samymi szablonami można dodać klauzulę poufności wymaganą przez polskie przedsiębiorstwa lub utworzyć własną.

Poza standardowymi sekcjami jak edukacja, certyfikaty czy umiejętności można załączyć również zdjęcie czy dane osobowe. Wspominałem również o możliwości ustawienia kolejności wedle naszego uznania?

Wszystko jest bardzo elastyczne, działa bardzo szybko i przede wszystkim wygląda świetnie.

List motywacyjny

Jestem osobą dla której napisanie listu motywacyjnego to droga przez mękę. Czasami nawet nie aplikowałem na niektóre z ofert pracy tylko dlatego, że wymagane było wysłanie listu motywacyjnego. Osobiście uważam również, że wymaganie listu motywacyjnego do aplikacji jest przeżytkiem i nie powinno być wymagane na niektóre stanowiska.

Po krótkim wstępie chciałem opisać list motywacyjny, który został dla mnie przygotowany. Bardzo ciężko jest mi opisać pozytywne wrażenie po pierwszym przeczytaniu listu - był tak dobry. Osobiście nigdy nie był bym w stanie napisać czegoś tak wspaniałego. Teraz z przyjemnością będę wysyłał list motywacyjny utworzony przez Pana Piotra.

Konsultacje dot. kariery

Jak już napisałem na wstępie miałem również przyjemność rozmawiać z Panem Piotrem o mojej karierze. Po rozmowie z Panem Piotrem zostałem utwierdzony, że mój plan na karierę jest jak najbardziej ok i myślę, że takie konsultacje dla osób szukających miejsca dla siebie w przyszłości mogą okazać się nieocenione.

Ogólne wrażenie

Jeżeli dotarłeś drogi czytelniku  / czytelniczko do końca dosyć długiego wpisu od razu widać jaka jest moja opinia na temat współpracy z interviewme.pl. Jeżeli jesteś osobą która tak jak ja ma problemy z utworzeniem swojego CV czy listu motywacyjnego to zdecydowanie polecam skorzystanie z usług specjalistów z zespołu interviewme. Jestem w 100% pewny, że każda wydana złotówka na usługi zwróci się z nawiązką w momencie gdy znajdziesz nową lepiej płatną pracę.