HP BladeSystem Administration: c-Class – wrażenia po szkoleniu

W ostatnim tygodniu miałem przyjemność uczestniczyć w szkoleniu HP BladeSystem Administration: c-Class przeprowadzanym w Centrum Edukacyjnym HP w Warszawie.

W tym roku miałem dosyć ciężki wybór szkolenia ponieważ Compendium i Combidata wprowadziły szkolenia z tabletami. Niestety w Compendium szkolenia HP nie łapały się na tablet. Biorąc pod uwagę swój rozwój wybrałem jednak szkolenie HP BladeSystem Administration: c-Class.

Na szkoleniu chciałem przede wszystkim poznać serwery Blade i usystematyzować posiadaną już wiedzę.

Samo szkolenie poruszało tematy serwerów z serii ML, Blade, obudowy c3000 i c7000, serwery pełne i połówkowe, konfiguracja Onboard Administratora, iLO i wiele wiele innych. Plan szkolenia można zobaczyć tutaj http://h41156.www4.hp.com/education/details.aspx?cc=pl&ll=pl&id=8700.

Szkolenie mogę ocenić dobrze, jest dobrze napisane i dla osoby, która nie miała styczności z serwerami HP Blade jak najbardziej się przyda. Dla osób, które miały już do czynienia z Blade szkolenie może okazać się za proste i mogą być niezadowolone. Dla tych osób ciekawszym szkoleniem może być Implementing HP ProLiant ML/DL/SL & HP BladeSystem.

Minusy szkolenia w mojej opinii to:

  • w ogóle nie przygotowane laboratorium wirtualne - pomieszane IP, nie działające połaczenia
  • brak ćwiczeń na serwerach fizycznych - niestety takie są trendy

Plusy szkolenia:

  • prowadzacy zrobił z nami dodatkowy moduł i ćwiczenia z Virtual Connecta - super sprawa