Jak zapewne wiecie żyję sobie w Czechach już dobre pół roku. Nie byłbym sobą gdybym opuścił możliwość jazdy na nartach chociaż te kilka razy w roku. Jako, iż w Czechach można znaleźć wyciągi narciarskie chciałem się z Wami podzielić moimi “znaleziskami”.

Niestety dla narciarzy wokół Brna nie ma zbyt wielkich górek więc nie ma się co nastawiać na kilometrowe trasy narciarskie. Jednakże nie jest tak źle jak na początku myslałem i jakieś wyciągi w pobliżu Brna są.

Oto lista wyciągów narciarskich położonych w pobliżu Brna (od mojego miejsca zamieszkania w Brnie):

 • Skiareál Šacberk
  Wyciąg położony około 91 km od Brna. Długość stoku około 380 m, wyciąg orczykowy. Mapa dojazdu z Brna http://maps.google.cz . Strona www http://www.sacberk.cz/.
 • Nové Město na Moravě
  Wyciag położony około 63 km od Brna. Długość stoku około 500 m, wyciąg krzesełkowy. Mapa dojazdu z Brna http://maps.google.cz. Strona www http://www.skisnowpark.cz/.
 • Ski areál Karasín
  Wyciąg położony około 60 km od Brna. Długośc stoku około 900 m, wyciąg orczykowy. Mapa dojazdu z Brna http://maps.google.cz. Strona www .
 • Ski areál Olešnice
  Wyciąg położony około 51 km od Brna. Długość stoku około 500 m, wyciąg orczykowy. Mapa dojazdu z Brna http://maps.google.cz. Strona www http://www.skiolesnice.cz/.
 • Ski Park Stupava
  Wyciąg położony około 64 km od Brna. Długośc stoku około 500 m, wyciąg orczykowy. Mapa dojazdu z Brna http://maps.google.cz. Strona www .
 • Mikulčin Vrch
  Wyciąg położony około 95 km od Brna. Długość stoku około 850 m, wyciąg orczykowy. Mapa dojazdu z Brna http://maps.google.cz. Strona www http://www.mikulcinvrch.net/.

Niestety jeszcze nie miałem przyjemności jeżdżenia na nartach na tych wyciągach ale napewno a najbliższym czasie postaram się to nadrobić i oczywiście opiszę swoje wrażenia.

Opisałem tylko pięć wyciągów narciarskich a to dlatego, że jeżeli spojrzycie na mapę czeskich wyciągów to zobaczycie iż cała reszta leży już w pobliżu granic z sąsiadami Czech.

Inne przydatne linki:

Social Media

Wojciech Marusiak

Cloud Solution Architect at Microsoft
I am an innovative and experienced IT professional with over 13 years in the IT industry.

My experience and skills have been proven by leading vendor certifications like AWS, Alibaba Cloud, VMware, and Microsoft. I contribute to the IT community and I received VMware vExpert 2014 - 2019, vExpert Pro and VMware vExpert NSX 2017 Award.

My blog wojcieh.net - was voted #76 in Top vBlog 2018 contest!

Do what you love, and you’ll never work another day in your life.
Wojciech Marusiak
Social Media