Jak dodać wiele zdjęć do aukcji na allegro ? Krótki poradnik

Page content

Wielu z nas korzysta z portalu aukcyjnego allegro.pl. Oferowane przez allegro narzędzia sprawdzają się w większości zastosowań użytkowników. Co jednak gdy do wystawienia aukcji potrzebujemy dodać wiekszą ilośc zdjęć niż mamy dostępne w standardzie na allegro? Otóż sprawa jest bardzo prosta - wystarczy do aukcji dodać zdjęcia umieszczone w jakimś serwisie oferującym umieszczanie plików graficznych.

Zabieramy się do dzieła!

 1. Logujemy się do allegro i normalnie tak jak w przypadku wystawiania każdej innej aukcji klikam - tego procesu opisywał nie będę. Skoro czytasz ten teks to zakładam, że wiesz jak wystawić aukcję na allegro.
 2. Gdy znajdujemy się już na drugim etapie wystawiania aukcji ustawiamy sobie edytor wizualny i uzupełniamy podstawowy opis przedmiotu.

  Uzupełnienie opisu aukcji"

 3. W momencie gdy chcemy dodać już jakieś zdjęcie otwieramy stronę internetową http://imageshack.us/.
 4. Następnie posiadając wcześniej przygotowane zdjęcia dodajemy je do serwisu imageshack. Zdjęcia dodaje się bardzo prosto poprzez kliknięcie Browse i zaznaczenie plików, które chcemy dodać. W moim przypadku był to jeden plik graficzny ale do testów dodałem kilka innych plików tak aby zobaczyć jak proste jest dodanie wielu plików.

  Dodanie wielu plików

 5. Następnie w serwisie widzimy sumaryczną ilość plików i ich rozmiar.

  Podsumowanie plikow

 6. Aby zakończyć proces dodania plików na serwer naciskamy przycisk start upload.

  Start Upload

 7. Konieczna jest tutaj jeszcze jedna uwaga z mojej strony. W serwisie mamy możliwość automatycznej zmiany  wymiarów plików. Jeżeli ta opcja jest przez nas pożądana to zaznaczamy ją wybierając odpowiedni wybrany przez nas rozmiar plików.

  Rozdzielczości

 8. Następnie po naciśnięciu przycisku start upload na serwer wysyłane są nasze pliki. W zależności od szybkości łącza internetowego może to potrwać od kilku do kilkunastu minut. Po wysłaniu serwis imageshack tworzy galerię z naszych plików. Do naszych celów galeria nie jest potrzebna, ale w przypadku wykorzystania serwisu do innych celów jak najbardziej może się przydać. Tak wygląda wysłana galeria.

  Galeria

 9. Dla naszych celów wystawienia aukcji najważniejszy jest przycisk Get Direct URLs co oznacza ni mniej ni więcej wyświetlenie bezpośrednich odnośników do zdjęć w serwisie. Po naciśnięciu przycisku naszym oczom ukazuje się  spis bezpośrednich odnośników do zdjęć, które wykorzystamy do aukcji allegro.

  Bezpośrednie odnośniki

 10. Dla naszej wygody możemy w kolejnym oknie przeglądarki otworzyć sobie z wcześniejszego punktu naszą galerię gdzie odnośniki odpowiadają kolejności w galerii.
 11. Teraz najważniejszy moment to dodanie do aukcji allegro zdjęcia z serwisu. Kopiujemy odnośnik do pierwszego zdjęcia i wklejamy go w aukcji allegro poprzez naciśnięcie przycisku Wstaw Obrazek

  Przycisk wstaw obrazek


  a następnie wklejamy uprzednio skopiowany odnośnik do zdjęcia z serwisu imageshack.

  Wklejenie

 12. Następnie klikamy Wybierz i plik zostaje dodany w miejscu w którym umieszczony był kursor.

  Wklejony obrazek

 13. Kolejne pliki dodajemy w sposób identyczny, mamy możliwość ustawienia ich obok siebie, jeden pod drugim itd. Stosujemy tu dostępne narzędzia podobne do tych, które znajdują się w edytorach tekstu (Wyrównaj tekst do lewej, do środka ..). Należy jednak pamiętać, że w przypadku gdy plik ma większą rozdzielczość konieczna będzie zmiana jego rozmiaru. Dokonujemy tego podobnie jak w edytorze tekstu Word czy jakimkolwiek innym programie graficznym poprzez złapanie za dowolny z rogów zdjęcia i przesuwanie go w lewo (gdy chcemy plik zmniejszyć) lub w prawo (gdy chcemy plik zwiększyć).

  Zmniejszenie

I to tyle ! W ten sposób mamy możliwość dodania dowolnej liczby zdjęć na allegro nie będąc ograniczonym standardową ilością pięciu czy sześciu zdjęć. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt poprzez maila czy komentarze.

Specjalnie nie poruszyłem tematu html i edytora html w aukcjach celem maksymalnego uproszczenia procesu dodawania zdjęć. Jeżeli zajdzie taka potrzeba w kolejnym wpisie przedstawie bardziej zaawansowane opcje.

AKTUALIZACJA

Proszę o zapoznanie się zaktualizowanego wpisu:

https://www.wojcieh.net/darmowe-zdjecia-na-allegro-czesc-druga/ i do video na którym pokazane jest wstawianie zdjęć - https://www.wojcieh.net/videocast-dodawanie-zdjec-na-allegro/