W poprzednim wpisie https://www.wojcieh.net/jak-dodac-wiele-zdjec-do-aukcji-na-allegro-krotki-poradnik/ dotyczącym dodawania zdjęć na allegro opisałem sposób na dodanie zdjęć do aukcji na allegro przy użyciu serwisu http://imageshack.us.

W dzisiejszym wpisie powtórzę opis dodawania zdjęć na http://imageshack.us w związku ze zmianą interfejsu w tym serwisie.  Imageshack wg. mnie jest jednym z lepszych serwisów i przede wszystkim istnieje bardzo długo w sieci, co do polskich serwisów oferujących hosting plików graficznych to nie znam takiego, który odpowiadałby funkcjonalności imageshack i był przy tym darmowy.

Bierzmy się więc do pracy!

 1. Logujemy się do allegro podobnie jak w poprzednim wpisie
 2. Gdy znajdujemy się już na drugim etapie wystawiania aukcji ustawiamy sobie edytor wizualny i uzupełniamy podstawowy opis przedmiotu.Uzupełnienie opisu aukcji
 3. W momencie gdy chcemy dodać już jakieś zdjęcie otwieramy stronę internetową http://imageshack.us/.
  Dla łatwiejszego dodawania zdjęć można pozmieniać sobie nazwy plików np.: od 1 do 5 tak aby przy wstawianiu plików było łatwiejsze rozpoznanie, który plik jest który.
 4. Na stronie imageshack naciskamy przycisk Browse Przycisk Browsea następnie wskazujemy zdjęcia do wysłania i naciskamy przycisk Open.Wskazanie plików do wysłaniaPo wybraniu zdjęć do wysłania na stronie powinne być widoczne pliki tak jak na zrzucie ekranu poniżej.Wyselekcjonowane zdjęciaJedyne co pozostaje zrobić to nacisnąć przycisk start upload i zdjęcia zostaną wysłane na serwer.
 5. Po wysłaniu zdjęć na serwer powinniśmy uzyskać mniej więcej (raczej więcej 🙂 ) taki widok.Wysłane pliki na serwer
 6. Teraz mamy kilka możliwych dróg dotarcia do bezpośrednich odnośników do zdjęć.
  klikamy bezpośrednio na każde zdjęcie i kopiujemy odnośnik zlokalizowany w polu direct link Pierwszy z możliwych wybór bezpośredniego odnośnika
  jeżeli ponumerowaliśmy zdjęcia możemy kliknąć w pole Get links and Codes for All Images gdzie automatycznie zostaną zaznaczone wszystkie odnośnikiWybór wszystkich bezpośrednich odnośników


 7. Teraz najważniejszy moment to dodanie do aukcji allegro zdjęcia z serwisu. Kopiujemy odnośnik do pierwszego zdjęcia i wklejamy go w aukcji allegro poprzez naciśnięcie przycisku Wstaw Obrazek Przycisk wstaw obrazek a następnie wklejamy uprzednio skopiowany odnośnik do zdjęcia z serwisu imageshack.
  wklejenie
 8. Następnie klikamy Wybierz i plik zostaje dodany w miejscu w którym umieszczony był kursor.wklejony
 9. Kolejne pliki dodajemy w sposób identyczny, mamy możliwość ustawienia ich obok siebie, jeden pod drugim itd.
  zmniejszenie

Od kroku 7-go pozwoliłem sobie wkleić kontynuację wpisu z poprzedniej części poradnika ponieważ na allegro nie zmieniło się nic w sposobie dodawania zdjęć. W najbliższych dniach postaram się zrobić videocast (nagrana prezentacja mojego pulpitu) na którym pokażę dodawanie zdjęć na allegro – w razie jakby były jakieś problemy.

Zapraszam wszystkich do komentowania, jeżeli będą jakieś problemy proszę o kontakt (komentarz, mail, formularz kontaktowy).

Social Media

Wojciech Marusiak

Cloud Solution Architect at Microsoft
I am an innovative and experienced IT professional with over 13 years in the IT industry.

My experience and skills have been proven by leading vendor certifications like AWS, Alibaba Cloud, VMware, and Microsoft. I contribute to the IT community and I received VMware vExpert 2014 - 2019, vExpert Pro and VMware vExpert NSX 2017 Award.

My blog wojcieh.net - was voted #76 in Top vBlog 2018 contest!

Do what you love, and you’ll never work another day in your life.
Wojciech Marusiak
Social Media