Darmowe zdjęcia na allegro część druga

W poprzednim wpisie https://www.wojcieh.net/jak-dodac-wiele-zdjec-do-aukcji-na-allegro-krotki-poradnik/ dotyczącym dodawania zdjęć na allegro opisałem sposób na dodanie zdjęć do aukcji na allegro przy użyciu serwisu http://imageshack.us.

W dzisiejszym wpisie powtórzę opis dodawania zdjęć na http://imageshack.us w związku ze zmianą interfejsu w tym serwisie.  Imageshack wg. mnie jest jednym z lepszych serwisów i przede wszystkim istnieje bardzo długo w sieci, co do polskich serwisów oferujących hosting plików graficznych to nie znam takiego, który odpowiadałby funkcjonalności imageshack i był przy tym darmowy.

Bierzmy się więc do pracy!

 1. Logujemy się do allegro podobnie jak w poprzednim wpisie
 2. Gdy znajdujemy się już na drugim etapie wystawiania aukcji ustawiamy sobie edytor wizualny i uzupełniamy podstawowy opis przedmiotu.

  Uzupełnienie opisu aukcji

 3. W momencie gdy chcemy dodać już jakieś zdjęcie otwieramy stronę internetową http://imageshack.us/. Dla łatwiejszego dodawania zdjęć można pozmieniać sobie nazwy plików np.: od 1 do 5 tak aby przy wstawianiu plików było łatwiejsze rozpoznanie, który plik jest który.
 4. Na stronie imageshack naciskamy przycisk Browse

  Przycisk Browse


  a następnie wskazujemy zdjęcia do wysłania i naciskamy przycisk Open.

  Wskazanie plików do wysłania

 5. Po wybraniu zdjęć do wysłania na stronie powinne być widoczne pliki tak jak na zrzucie ekranu poniżej.

  Wyselekcjonowane zdjęcia


  Jedyne co pozostaje zrobić to nacisnąć przycisk start upload i zdjęcia zostaną wysłane na serwer.
 6. Po wysłaniu zdjęć na serwer powinniśmy uzyskać mniej więcej (raczej więcej 🙂) taki widok.

  Wysłane pliki na serwer

 7. Teraz mamy kilka możliwych dróg dotarcia do bezpośrednich odnośników do zdjęć. Klikamy bezpośrednio na każde zdjęcie i kopiujemy odnośnik zlokalizowany w polu direct link

  Pierwszy z możliwych wybór bezpośredniego odnośnika

 8. Jeżeli ponumerowaliśmy zdjęcia możemy kliknąć w pole Get links and Codes for All Images gdzie automatycznie zostaną zaznaczone wszystkie odnośniki.

  Wybór wszystkich bezpośrednich odnośników

 9. Teraz najważniejszy moment to dodanie do aukcji allegro zdjęcia z serwisu. Kopiujemy odnośnik do pierwszego zdjęcia i wklejamy go w aukcji allegro poprzez naciśnięcie przycisku Wstaw Obrazek.

  rzycisk wstaw obrazek

 10. Następnie wklejamy uprzednio skopiowany odnośnik do zdjęcia z serwisu imageshack.

  Wklejenie

 11. Następnie klikamy Wybierz i plik zostaje dodany w miejscu w którym umieszczony był kursor.

  Wklejony

 12. Kolejne pliki dodajemy w sposób identyczny, mamy możliwość ustawienia ich obok siebie, jeden pod drugim itd.

  Zmniejszenie

Od kroku 7-go pozwoliłem sobie wkleić kontynuację wpisu z poprzedniej części poradnika ponieważ na allegro nie zmieniło się nic w sposobie dodawania zdjęć. W najbliższych dniach postaram się zrobić videocast (nagrana prezentacja mojego pulpitu) na którym pokażę dodawanie zdjęć na allegro - w razie jakby były jakieś problemy.

Zapraszam wszystkich do komentowania, jeżeli będą jakieś problemy proszę o kontakt (komentarz, mail, formularz kontaktowy).