Windows Server 2008 R2

14.08.2009 Microsoft udostępnił wersję RTM (Release To Manufacturing ) systemu Windows Server 2008 R2 oraz Hyper-V Server 2008 R2 .
Jako, iż jestem entuzjastą nowych technologii (nie tylko Microsoftu) ściągnąłem obraz iso o którym dowiedziałem się z portalu techit.pl.
Zrobiwszy backup aktualnego systemu, śmiało zainstalowałem nowy system na dysku. Instalacja przebiegła szybko i bezproblemowo. Większość sterowników do urządzeń została poprawnie rozpoznana, system zainstalował się na macierzy z chipsetem ICH9R. Jedyne urządzenia stwarzające problem (nierozpoznane) to kamerka Logitech Quickam E1000 do której nie ma po prostu jeszcze sterowników pod Windows 7 oraz bluetooth na usb.
Dla osób, które zainstalują Server 2008 R2 bardzo gorąco polecam stronę . Porady tam zawarte pomogą Wam przekształcić Server 2008 R2 w stację roboczą wyglądająco dokładnie jak jak Windows 7.
Jedyny problem, który aktualnie napotkałem w systemie to kulejące Hyper-V wraz z  grami, filmami, muzyką – szerzej opisane jest to w wątku na forum microsoftu.

Social Media

Wojciech Marusiak

Cloud Solution Architect at Microsoft
I am an innovative and experienced IT professional with over 13 years in the IT industry.

My experience and skills have been proven by leading vendor certifications like AWS, Alibaba Cloud, VMware, and Microsoft. I contribute to the IT community and I received VMware vExpert 2014 - 2019, vExpert Pro and VMware vExpert NSX 2017 Award.

My blog wojcieh.net - was voted #76 in Top vBlog 2018 contest!

Do what you love, and you’ll never work another day in your life.
Wojciech Marusiak
Social Media