Dzień trzeci VMworld 2011 minął już całkowicie spokojnie.

Miałem przyjemność uczestniczyć w trzech sesjach.

Performance Best Practices and Troubleshooting

Również z tą sesją wiązałem bardzo duże nadzieje. Niestety prowadzący Valentin Bondzio poświęcił zbyt dużo slajdów na tłumaczenie esxtop zamiast przekazać jak najwięcej przypadków z życia wziętych. Oczywiście były przedstawione przypadki z życia wzięte, ale mogło być ich zdecydowanie więcej.

Sesję oceniam na 6,5/10.

VMware Go: IT as a Service for Small and Medium-Size Business?Focus on Your Business , Not IT 

Uczestnictwo w tej sesji było dla mnie wielką zagadką. Nie znam produktu VMware Go, ale po sesji mogę śmiało stwierdzić, iż jest to bardzo ciekawy produkt dla małych i średnich przedsiębiorstw. Dlaczego wziąłem udział w tej sesji? Otóż kierowała mną przede wszystkim chęć uzyskania informacji, w jaki sposób “sprzedać” usługi IT dla przedsiębiorstw.

Sesja przedstawiła produkt w bardzo ciekawy sposób i zdecydowanie myślę, że produkt ten może być bardzo ciekawy dla MśP. Pozwala on na analizę infrastruktury, ocenę możliwości wirtualizacji, analizę i udostępnianie poprawek dla przedsiębiorstwa. Jeżeli chcecie zobaczyć jak wygląda produkt zapraszam gorąco na stronę VMware gdzie można utworzyć testowe konto za darmo.

Sesję oceniam na 9/10.

Leveraging VMware vCenter Orchestrator for Your Cloud Deployment and Operations

Ostatnia sesja, w której uczestniczyłem na VMworld 2011.

Dlaczego wybrałem tą sesję? Otóż po spotkaniu z HP uświadomiłem sobie, iż automatyzacja i maksymalne uproszczenie codziennych zadań jest kluczowe w dużych przedsiębiorstwach. Na sesji nie zawiodłem się, bo była bardzo ciekawa. Panowie z VMware przedstawili produkt, pokazali, jakie może mieć zastosowania i podzielili się planami na rok 2012.

Sesję oceniam na 8,5/10.

W dniu dzisiejszym niestety wszystkie sesje zaczynały się od godziny 11 w związku z imprezą VMware w dniu wczorajszym. Niestety na imprezie nie byłem ponieważ zmęczenie dawało znać o sobie.

Na szczęście po wszystkich sesjach miałem przyjemność udziału w HOL10: Advanced Troubleshooting and Performance Tuning for Your Virtual Environment. Laboratorium przedstawiło narzędzia resesxtop oraz narzędzie do zaawansowanej diagnostyki iSCSI. Poza narzędziami przedstawiony został produkt vCenter Operations.

Laboratorium oceniam, jako dobre. Nie oceniam lepiej, bo niestety nie znam produktu.

Social Media

Wojciech Marusiak

Cloud Solution Architect at Microsoft
I am an innovative and experienced IT professional with over 13 years in the IT industry.

My experience and skills have been proven by leading vendor certifications like AWS, Alibaba Cloud, VMware, and Microsoft. I contribute to the IT community and I received VMware vExpert 2014 - 2019, vExpert Pro and VMware vExpert NSX 2017 Award.

My blog wojcieh.net - was voted #76 in Top vBlog 2018 contest!

Do what you love, and you’ll never work another day in your life.
Wojciech Marusiak
Social Media