Dzień drugi konferencji minął bardzo spokojnie i bez żadnych szaleństw.

W drugim dniu konferencji uczestniczyłem w czterech sesjach.

VMware vCenter Operations Technical Deepdive

Sesja ta przedstawiła produkt VMware vCenter Operations. Produkt ten jest tak naprawdę ogromnym kombajnem, który zbierając statystyki, informacje z serwera vCenter informuje o środowisku wirtualnym. Produkt przedstawia informacje o “stanie zdrowia” infrastruktury wirtualnej, przewiduje na podstawie zebranych informacji, kiedy skończy się miejsce na datastorach i inne.

Więcej do poczytania o vCenter Operations na stronie http://www.vmware.com/products/vcenter-operations/overview.html.

Dzięki tej sesji dowiedziałem się więcej o samym produkcie oraz miałem okazję zobaczyć przykładowe zastosowania produktu.

Sesję oceniam na 7/10.

Upgrading to VMware ESXi 5.0

Niestety źle zrobiłem planując tą sesję. Okazało się, że była bardzo podobna do sesji z dnia pierwszego: Transitioning to ESXi. Było może troszkę więcej informacji technicznych, ale prelegenci uraczyli mnie kilkoma takimi samymi slajdami.

Sesję oceniam na 7/10.

Where is the ROI in Desktop Virtualization? How Can I Maximize It?

Sesja dotycząca w bardzo wielkim skrócie cienkich klientów. Muszę szczerze przyznać, że była to jedna z lepszych sesji na VMworld 2011. Jeff McNaught z firmy WYSE omówił trendy na rynku cienkich klientów i pokazał, w jaki sposób migracja pozwala zaoszczędzić duże pieniądze.

Jak pisałem na początku była to jedna z lepszych sesji, którą oceniam na 9/10.

Successfully Running Active Directory in a Virtualized Environment

Również na tą sesję czekałem z wielką niecierpliwością i nie zawiodłem się. Prowadzący Chris Skinner przekazał informacje dotyczące migracji kontrolerów domeny do środowiska wirtualnego. Informacje były przekazane w bardzo ciekawy sposób, były jasne i przejrzyste. Chris przedstawił również, w jaki sposób VMware zwirtualizowało Active Directory w 99% – mają jeden fizyczny kontroler domeny.

Najlepsza sesja VMworld 2011 10/10.

Po sesjach miałem spotkanie wraz z kolegami z pracy z przedstawicielami HP. Spotkanie na początku było trochę nudnawe, ale później rozkręciło się i dowiedzieliśmy się w bardzo dużym skrócie o procesie transformacji tradycyjnego przedsiębiorstwa do szeroko pojętej chmury.

Social Media

Wojciech Marusiak

Cloud Solution Architect at Microsoft
I am an innovative and experienced IT professional with over 13 years in the IT industry.

My experience and skills have been proven by leading vendor certifications like AWS, Alibaba Cloud, VMware, and Microsoft. I contribute to the IT community and I received VMware vExpert 2014 - 2019, vExpert Pro and VMware vExpert NSX 2017 Award.

My blog wojcieh.net - was voted #76 in Top vBlog 2018 contest!

Do what you love, and you’ll never work another day in your life.
Wojciech Marusiak
Social Media