Pierwszy dzień konferencji VMworld 2011 rozpoczął się dla mnie sesją Penetration Testing the Cloud.

Penetration Testing the Cloud

Sesja prowadzona przez bardzo doświadczonego prelegenta:  Davi Ottenheimer http://www.linkedin.com/in/daviottenheimer dotyczyła kwestii bezpieczeństwa chmury. Davi przedstawił kwestie bezpieczeństwa i testów penetracyjnych chmury w bardzo przystępny sposób. Z samej prezentacji dowiedziałem się, że są dostępne exploity na platformy wirtualizacji.

Sesję oceniam 9/10.

Kolejna sesja, w której uczestniczyłem to:

VMware Data Recovery – Everything You Need To Know

Planując swoje sesje z tą sesją wiązałem bardzo duże oczekiwania. Niestety prowadzący Clive Wenman w moim mniemaniu opowiedział jedynie o podstawach VDR. Z mojego punktu widzenia sesja powinna być bardziej techniczna. Informacje przekazane w niej są dostępne na stronach VMware a nie po to jestem na VMworld, aby słuchać informacji prasowych.

Sesję oceniam na 6/10.

Transitioning to ESXi

Kolejna z sesji, na które czekałem i wiązałem duże nadzieje. Na szczęście nie zostałem zawiedziony i prowadzący przekazał informacje o nowościach w ESXi 5.0 w stosunku do wcześniejszych wersji ESX/ESXi. Sesja zawierała informacje o nowościach w ESXi 5.0 (zmiany w linii poleceń, zmiany w układzie partycji w stosunku do ESX, etc.) oraz porady jak przeprowadzić migrację do wersji ESXi 5.0.

Sesję oceniam na 8/10.

Sesję Securing Your Cloud pominąłem bazując na doświadczeniach Hands On Labs.

Mając trochę czasu we wtorek udałem się do sekcji dla sponsorów i wystawców.

Wystawcy / Sponsorzy VMworld

W ogromnym pomieszczeniu miała miejsce wystawa sponsorów i wystawców szerokiej maści producentów oprogramowania czy dostawców sprzętu. Nie będę Was zanudzał listą, którą możecie znaleźć w Internecie http://www.vmworld.com/community/conference/europe/sponsors.

Można było tutaj porozmawiać z dostawcami sprzętu i oprogramowania i zadać im pytania dotyczące problemów i rozwiązań przez nich proponowanych. Poza rozmowami można było brać udział w wielu konkursach gdzie można było wygrać różnorakie nagrody i otrzymać ciekawe gadżety. Do tej sekcji jeszcze wrócę w kolejnym wpisie.

Social Media

Wojciech Marusiak

Cloud Solution Architect at Microsoft
I am an innovative and experienced IT professional with over 13 years in the IT industry.

My experience and skills have been proven by leading vendor certifications like AWS, Alibaba Cloud, VMware, and Microsoft. I contribute to the IT community and I received VMware vExpert 2014 - 2019, vExpert Pro and VMware vExpert NSX 2017 Award.

My blog wojcieh.net - was voted #76 in Top vBlog 2018 contest!

Do what you love, and you’ll never work another day in your life.
Wojciech Marusiak
Social Media