Dotarłem do Kopenhagi!

Miałem to szczęście, że mogłem być w Kopenhadze już w niedzielę. Na lotnisku przy wyjściu przywitali nas (jestem tutaj z kolegami i koleżankami z pracy) ludzie, którzy wskazali nam drogę do autobusu wiozącego nas do Bella Center. Wszystko odbyło się bardzo sprawnie i naprawdę duży plus za organizację.

W Bella Center nie było za dużo ludzi, bo była niedziela wieczorem i bez problemu szybko zarejestrowaliśmy się na konferencję. Do tego otrzymaliśmy standardową wyprawkę, czyli:

  • plecak
  • koszulka
  • kalendarz
  • kartę do poruszania się po mieście (metro, autobusy, pociągi) – super sprawa
  • identyfikator

W poniedziałek byłem w BC (Bella Center – będę używał skrótu) chwilę po godzinie ósmej. Od razu udałem się do części HOL (Hand On Labs – będę używał skrótu) i usiadłem do pierwszego laboratorium.

HOL18 – Core Platform – Performance & Scalability: Storage Optimizations

Laboratorium przedstawiło ideę profili na datastorach i tworzenia wirtualnych maszyn w oparciu o odpowiednie profile. Dotyczyło również klastrów Storage DRS – automatyczna migracja wirtualnych maszyn oraz optymalizacja I/O.

Laboratorium oceniam bardzo dobrze, było ciekawe i dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy, które będę mógł wykorzystać w realnych zastosowaniach.

HOL9 – Improve Troubleshooting and Performance Tuning for Your Virtual Environment

W tym laboratorium przećwiczyłem najczęstsze problemy z wydajnością wirtualnej infrastruktury (problemy z pamięcią, siecią zużyciem CPU i z wolnym działaniem dysków).

Również to laboratorium oceniam bardzo dobrze. Tematy były wzięte z najczęściej pojawiających się problemów. Temat był przedstawiony jasno i przejrzyście.

HOL19  Building Your Agile, Secure and Compliant Mixed Trust Environment 

W dużym skrócie to laboratorium miało pokazać, w jaki sposób zabezpieczyć wirtualne maszyny. Do rozwiązania został użyty produkt Trend Micro, który skanuje wirtualne środowisko bez instalacji żadnych agentów. Pokazano również rozwiązanie, które pozwala sprawdzać zgodność (bezpieczeństwo informacji) danych z bezpiecznymi standardami przechowywania informacji.

Laboratorium oceniam, jako takie sobie. Było zdecydowanie za dużo klikania w produkcie Trend Micro, przez co straciłem czas na poznanie interfejsu programu niż na ogólne rozeznanie tematu.

Zwiedzanie Kopenhagi

Z BC wyruszyłem do centrum przy użyciu metra. W centrum ogromny szok – miliony rowerów i prawie zero samochodów. Miasto jest naprawdę super zaprojektowane dla rowerzystów. Wszędzie płaskie jak stół i szerokie ścieżki rowerowe, ogromna ilość miejsc do parkowania rowerów.

Social Media

Wojciech Marusiak

Cloud Solution Architect at Microsoft
I am an innovative and experienced IT professional with over 13 years in the IT industry.

My experience and skills have been proven by leading vendor certifications like AWS, Alibaba Cloud, VMware, and Microsoft. I contribute to the IT community and I received VMware vExpert 2014 - 2019, vExpert Pro and VMware vExpert NSX 2017 Award.

My blog wojcieh.net - was voted #76 in Top vBlog 2018 contest!

Do what you love, and you’ll never work another day in your life.
Wojciech Marusiak
Social Media