Blog

W dzisiejszym wpisie chciałbym podzielić się z Wami odnośnikami do blogów / stron, które czytam w wolnych chwilach. Nie mam ich za wiele (wolnych chwil) a poza tym wciąż nie przekonałem się do RSS-ów więc blogi odwiedzam raz / dwa razy w tygodniu. Odnośniki podzieliłem na kategorie aby łatwiej oddzielić blogi IT od rozrywkowych.

Zaczynajmy więc!

Blogi IT

http://wampir.mroczna-zaloga.org/ – blog Pawła Golenia o szeroko pojętym bezpieczeństwie.

http://www.w-files.pl/ – blog prowadzony przez kilka osób. Piszą w szczególności o technologiach Microsoft ale bardzo przypadł mi do gustu sposób pisania oraz oczywiście ciekawe tematy.

http://blogs.technet.com/b/mkedziora/– blog Mariusza Kędziory – pracownika Microsoftu. Mariusz jako Technical Evangelist opisuje technologie Microsoft zarówno dla osób mniej technicznych jak i IT Pro.

  • blog prowadzony przez polskiego MVP Grzegorza Tworka oraz nExoRa z w-files. Oficjalny polski blog Windows Server – ciekawostki, nowości, trudne tematy – tutaj na pewno się nie zanudzisz.

http://rozie.blox.pl/ – blog zawierający przede wszystkim dużą dawkę Linuxa.

http://robertmandziarz.wordpress.com/ – blog Roberta Mandziarza. Świetny technicznie blog – zawiera masę ciekawych i interesujących wpisów o tematyce około Microsoftowej.

VMware

https://inleo.pl/blog/– Maciek Lelusz porusza na blogu tematy wirtualizacji i sprzęcie w bardzo ciekawy i przystepny sposób. Poza tym Maciek ma świetne poczucie humoru – musicie sami to przeczytać.

http://vmwaremine.com/ – blog Artura Krzywdzińskiego posiadającego tytuł VCDX #77 i vExpert 2012. Artur opisuje bardzo ciekawe zagadnienia dotyczące VMware. Bardzo gorąco polecam tego bloga!

https://defaultreasoning.com/ – blog Marka Zdrojewskiego. Znajdziecie tam wiele ciekawych zagadnień dotyczących VMware, SRM i nie tylko.

http://psvmware.wordpress.com/ – blog Grzegorza Kulikowskiego opisujący problemy i ich rozwiązania dotyczące oprogramowania VMware również przy użyciu Powershella.

WordPress i blogowanie

http://blogtimes.pl/– blog Krzysztofa Trynkiewicza poruszający tematy WordPress, optymalizacji, pozycjonowania i serwisach internetowych.

https://wpninja.pl/ – po prostu blog ninja wordpress. Ciekawe porady, sugestie i wszystko w przyjemnej i łatwo przyswajalnej formie.

Rozrywka

– świetny blog krakowskiego kierowcy taksówki. Autor w bardzo przyjemny do czytania sposób opisuje swoje codzienne spotkania z klientami.

– niestety blog nie aktualizowany od trzech lat ale polecam go. Na blogu opiekunka dzieci z placów zabaw w centrach handlowych opisuje swoje przygody z małymi ludźmi.

http://blog-skup-aut-bielsko.blogspot.de/ – blog handlarza aut. Ląduje w dziale rozrywka bo autor w bardzo humorystyczny sposób opisuje tajniki zawodu.

Inne

http://www.rzepkanapulsie.pl/ – blog Beaty Rzepki trenerki kariery o tematyce HR. Beata porusza bardzo ciekawe tematy i z jej bloga można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy z perspektywy osób zajmujących się rekrutacją.

http://contractorsdiary.blogspot.de/ – blog kontraktorki pracującej w UK.

http://www.jasiekbystrzonowski.pl/ – blog fotografa Jana Bystrzonowskiego . Jasiek jest świetnym fotografem – jego zdjęcia są przepiękne – musisz to zobaczyć!

  • blog Pawła Opydo. Ciężko było mi go umieścić w jakiejś kategorii więc ląduje do Inne. Paweł jest guru social media, Internety ma w jednym palcu do tego posiada świetne poczucie humoru.

A ty jakie blogi czytasz?

PS – blogi są w totalnie losowej kolejności 😉

Social Media

Wojciech Marusiak

Cloud Solution Architect at Microsoft
I am an innovative and experienced IT professional with over 13 years in the IT industry.

My experience and skills have been proven by leading vendor certifications like AWS, Alibaba Cloud, VMware, and Microsoft. I contribute to the IT community and I received VMware vExpert 2014 - 2019, vExpert Pro and VMware vExpert NSX 2017 Award.

My blog wojcieh.net - was voted #76 in Top vBlog 2018 contest!

Do what you love, and you’ll never work another day in your life.
Wojciech Marusiak
Social Media