Pierwszy wpis w roku 2011 zacznę od opisu klawiatury A4Tech KL-126 BLACK , którą niedawno zakupiłem.

  • Wstęp

Poszukiwania klawiatury w moim przypadku trwały dosyć długo. Początkowo skłaniałem się ku klawiaturom w stylu Apple – jest to tak zwany układ wyspowy. Klawisze w charakterystyczny sposób wystają z klawiatury. Jednakże po obejrzeniu klawiatury Razer Marauder zachorowałem na klawiaturę z podświetleniem. Niestety produkt Razera jest stanowczo za drogi (ponad 300 zł) zacząłem poszukiwania rozwiązania ekonomicznego. Tak oto znalazłem w sieci dwa produkty  A4Tech KL-126 BLACK oraz Tracer Exclusive Shine. Z tych dwóch firm wybrałem A4Tech bo miałem wcześniej do czynienia z produktami tej firmy a Tracer nie przemawia do mnie jakością.

  • Wygląd i układ klawiszy

Klawiatura posiada standardowy układ klawiszy. Po prawej stronie nad blokiem numerycznym posiada przycisk włączania i wyłączania podświetlenia. Z innych klawiszy, które posiada klawiatura to przycisk hibernacji nad klawiszem Escape (mógłby być zamieniony z klawiszem do podświetlenia – czasem w ferworze walki można niechcący zhibernować sobie komputer) oraz cztery klawisze multimedialne (następny utwór, poprzedni utwór,stop pause /play). Klawiatura jest dosyć niska ale nie powinien to być dla nikogo problem.

  • Podświetlenie

Podświetlenie ma ciekawy (oczywiście rzecz gustu) niebieski kolor. Nie jest zbyt krzykliwe i nie przeszkadza w używaniu klawiatury. Jedyny mankament do, którego mógłbym się przyczepić to jego nierównomierność.

  • Jakość i wykonanie

Wykonanie, jak na klawiaturę za około 60zł nie jest złe. Klawisze mają krótki skok – podobny do laptopowych klawiatur. Pisze się na niej przyjemnie i nie odnotowałem żadnych przykrych niespodzianek podczas jej użytkowania. Jedynie czasami lewy klawisz shift i spacja nie reagują na wciśnięcia (może wciskam za lekko) ale kolejne mocniejsze wciśnięcie już działa ok.

  • Podsumowanie

Podsumowując klawiatura warta jest swojej ceny i jestem z niej zadowolony.

Social Media

Wojciech Marusiak

Cloud Solution Architect at Microsoft
I am an innovative and experienced IT professional with over 13 years in the IT industry.

My experience and skills have been proven by leading vendor certifications like AWS, Alibaba Cloud, VMware, and Microsoft. I contribute to the IT community and I received VMware vExpert 2014 - 2019, vExpert Pro and VMware vExpert NSX 2017 Award.

My blog wojcieh.net - was voted #76 in Top vBlog 2018 contest!

Do what you love, and you’ll never work another day in your life.
Wojciech Marusiak
Social Media