Od bardzo dawna ludzie starają się upiększać swoje samochody, domy czy siebie samych. To samo tyczy się stron w Internecie. Sposobów na upiększenie / dodanie nowego uroku stronie internetowej jest bardzo dużo: ładne logo, niebanalny design, “bajery” w postaci elementów AJAXowych czy efekty Flash.

Często zapominaną kwestią w tworzeniu stron internetowych są czcionki użyte do prezentacji treści. Dosyć niedawno został zatwierdzony standard Web Open Font Format można o tym poczytać tutaj .

Ciekawe rozwiązanie wprowadził Google a jest to Google Font Api https://www.google.com/fonts – więcej można przeczytać na .

Google Font Api pozwala na użycie 18 czcionek na swojej stronie www. Oto przykładowe czcionki:

Oczywiście w największej platformie blogowej jaką jest WordPress nie trzeba było długo czekać i pojawił się świetny plugin dzięki, któremu można użyć go na swoim blogu. Nazwa rozszerzenia to WP Google Fonts a adres do pobrania to http://wordpress.org/extend/plugins/wp-google-fonts/.

Social Media

Wojciech Marusiak

Cloud Solution Architect at Microsoft
I am an innovative and experienced IT professional with over 13 years in the IT industry.

My experience and skills have been proven by leading vendor certifications like AWS, Alibaba Cloud, VMware, and Microsoft. I contribute to the IT community and I received VMware vExpert 2014 - 2019, vExpert Pro and VMware vExpert NSX 2017 Award.

My blog wojcieh.net - was voted #76 in Top vBlog 2018 contest!

Do what you love, and you’ll never work another day in your life.
Wojciech Marusiak
Social Media