W ostatnim tygodniu miałem przyjemność uczestniczyć w szkoleniu HP BladeSystem Administration: c-Class przeprowadzanym w Centrum Edukacyjnym HP w Warszawie.

W tym roku miałem dosyć ciężki wybór szkolenia ponieważ Compendium i Combidata wprowadziły szkolenia z tabletami. Niestety w Compendium szkolenia HP nie łapały się na tablet. Biorąc pod uwagę swój rozwój wybrałem jednak szkolenie HP BladeSystem Administration: c-Class.

Na szkoleniu chciałem przede wszystkim poznać serwery Blade i usystematyzować posiadaną już wiedzę.

Samo szkolenie poruszało tematy serwerów z serii ML, Blade, obudowy c3000 i c7000, serwery pełne i połówkowe, konfiguracja Onboard Administratora, iLO i wiele wiele innych. Plan szkolenia można zobaczyć tutaj http://h41156.www4.hp.com/education/details.aspx?cc=pl&ll=pl&id=8700.

Szkolenie mogę ocenić dobrze, jest dobrze napisane i dla osoby, która nie miała styczności z serwerami HP Blade jak najbardziej się przyda. Dla osób, które miały już do czynienia z Blade szkolenie może okazać się za proste i mogą być niezadowolone. Dla tych osób ciekawszym szkoleniem może być Implementing HP ProLiant ML/DL/SL & HP BladeSystem.

Minusy szkolenia w mojej opinii to:

  • w ogóle nie przygotowane laboratorium wirtualne – pomieszane IP, nie działające połaczenia
  • brak ćwiczeń na serwerach fizycznych – niestety takie są trendy

Plusy szkolenia:

  • prowadzacy zrobił z nami dodatkowy moduł i ćwiczenia z Virtual Connecta – super sprawa

Social Media

Wojciech Marusiak

Cloud Solution Architect at Microsoft
I am an innovative and experienced IT professional with over 13 years in the IT industry.

My experience and skills have been proven by leading vendor certifications like AWS, Alibaba Cloud, VMware, and Microsoft. I contribute to the IT community and I received VMware vExpert 2014 - 2019, vExpert Pro and VMware vExpert NSX 2017 Award.

My blog wojcieh.net - was voted #76 in Top vBlog 2018 contest!

Do what you love, and you’ll never work another day in your life.
Wojciech Marusiak
Social Media